Někdy je třeba jen té nejmenší změny, aby se celá manipulace s materiálem výrazně změnila. Zvláště když se jedná o tak časově náročnou operaci, jako je vychystávání objednávek.

Pro vychystávače objednávek, kteří tráví celé pracovní dny chozením po skladových uličkách, vyjímáním předmětů z regálů a jejich ukládáním na palety na své vychystávací vozíky, může mít i tak nepatrná funkce, jako jsou zvedací vidlice, obrovské výhody. A to jak pro jejich zdraví, tak i pro jejich lepší pracovní výkon.


Místo toho, aby se museli s předměty při pokládání na paletu opakovaně ohýbat, umožňují zvedací vidlice operátorovi zvednout paletu do výšky pasu. To znamená, že mohou pohodlně umístit předměty na vychystávací vozík rychleji, aniž by museli ohýbat záda nebo krčit kolena.

Dělat tento pohyb není problém pro většinu zdravých lidí, dokonce ani s mírně těžšími předměty, ale co když to opakujete stokrát každý den měsíce nebo i roky? To je nechtěný recept na úraz, který časem vede k pracovní absenci pracovníka z důvodu vysokého namáhání, a tím i k vyšším nákladům a snížené produktivitě práce.

Funkce, jako je zvedání vidlic, může ve srovnání se standardním modelem nepatrně zvýšit cenu vysokozdvižného vozíku při jeho nákupu, avšak tato počáteční investice se díky ergonomickým výhodám takového vozíku vyplatí, jakmile ho začnete provozovat. Lze to tvrdit i s ohledem na to, že vychystávání je nejdražší proces v manipulačním řetězci.

Existuje obrovské množství podobných malých, chytrých funkcí, díky nimž je vysokozdvižný vozík ergonomičtější a efektivnější při manipulaci s materiály. Pokud vás toto téma zajímá, projděte si podobné články, které naleznete níže na tého stránce.