Vysokozdvižný vychystávací vozík se středním zdvihem
CAT© NOM10P v akci ve výšce 10 metrů
Vysokozdvižný vychystávací vozík se středním zdvihem CAT© NOM10P v akci ve výšce 10 metrů

Pokud se vaše smlouva dlouhodobého pronájmu vysokozdvižných vozíků začíná blížit svému konci, je často obtížné rozhodnout, zda stávající manipulační techniku obměnit za novou, modernější, nebo prodloužit pronájem té stávající?

Správná odpověď záleží zcela na konkrétních požadavcích a potřebách vašeho provozu. Ovšem v řadě případů je z dlouhodobého hlediska nákup nového vybavení velice často tím nejlepším rozhodnutím. Přináší s sebou výhodu technologického pokroku, který může výrazně zefektivnit vaše podnikání a tím i konkurenční výhodu ve vašem odvětví.

Například starší vysokozdvižné vozíky jsou většinou daleko více energeticky náročnější než nové, daleko efektivnější modely. Neustálý technologický pokrok týkající se akumulátorových baterií, stejně jako nepřetržitý proces zlepšování a zdokonalování vysokozdvižných vozíků, na kterém neustále pracují naši vývojáři znamená, že moderní vysokozdvižné vozíky Cat® obvykle spotřebovávají méně energie, než modely, které jsou jen o pár let starší. Samozřejmě, že nákup nové manipulační techniky s sebou může přinášet i vyšší pořizovací náklady, avšak v závislosti na vašem provozu se vám potenciálně tyto náklady mohou vrátit na nižší spotřebě elektrické energie. Další úsporou je též čas, který strávíte při dobíjení akumulátorů.

To samé se týká ergonomie. Je možné, že starší vysokozdvižné vozíky mohou mít již dobrou úroveň ergonomie. Vývojáři Cat® Lift Truck však nepřetržitě naslouchají požadavkům uživatelů a neustále se snaží nacházet nová řešení, která pak na trh přinášejí nové, vylepšené modely vysokozdvižných vozíků. Malé detaily jako je výška nástupního schodu či joystikové ovládání mohou v dlouhodobějším časovém horizontu přinést vyšší produktivitu obsluhy a též snížit zdravotní důsledky plynoucí z neustále se opakujících provozních operací.


Může se stát, že vaše stávající stroje svou práci dokonale zvládají. Ale podrobnou analýzou často zjistíte, že malé optimalizace, které vám nové technologie přinášejí, mohou mít za následek velká zlepšení v oblastech provozní účinnosti, produktivity a bezpečnosti. V takovýchto případech získáváte jasnou odpověď na otázku, zda se vyplatí upgradovat váš vozový park na novější modely vysokozdvižných vozíků Cat®.

V případě, že potřebujete poradit s analýzou či rozhodnutím ohledně obnovy vašeho vozového parku manipulační techniky, obraťte se na nás prostřednictvím kontaktu či formuláře uvedeném níže. Rádi vám v tomto budeme nápomocni.