Poradenství

PÉČE O BATERII: JAK SKLADOVAT BATERII VYSOKOZDVIŽNÉHO VOZÍKU BĚHEM ODSTÁVKY

Pokud potřebujete na nějaký čas odstavit vaše vysokozdvižné vozíky, pak je třeba olověným akumulátorům věnovat zvláštní péči. Tím ušetříte čas se servisem či dobíjením, ve chvíli, kdy je budete chtít zase použít.

ZÁSADNÍ ROZHODNUTÍ OHLEDNĚ VÝBĚRU TYPU ŘÍDÍCÍ OJE SKLADOVÉHO VYSOKOZDVIŽNÉHO VOZÍKU

Jaký vliv má systém řízení vysokozdvižného skladového vozíku s ojí na vaši produktivitu? Cat® Lift Trucks přináší výhody tří různých typů ovládacích ramen nabízených u skladových vzv. Tento článek vám pomůže určit ten nejvhodnější pro váš způsob používání.

DŮLEŽITOST VOLITELNÉ DOPLŇKOVÉ VÝBAVY VYSOKOZDVIŽNÉHO VOZÍKU

Výběr správné doplňkové výbavy může proměnit váš skvělý vysokozdvižný vozík na vozík perfektní. Způsob použití, druh provozu i každý uživatel je v praxi jiný. Chcete-li přesně splnit konkrétní požadavky, potřebujete variabilitu při výběru funkcí.

JAK PEČOVAT O VYSOKOZDVIŽNÝ VOZÍK BĚHEM DELŠÍ ODSTÁVKY

Vysokozdvižné vozíky jsou bytelná zařízení a mohou být bez újmy odstaveny po delší dobu. Přesto je důležité se  ujistit, že budou schopné rychlého a bezproblémového návratu ke své práci.

SKLADOVÁ MANIPULACE - VOLNÝ POHYB A DEFINOVANÉ OBLASTI POHYBU - JAKÝ JE MEZI NIMI ROZDÍL

V závislosti na povaze manipulace a skladovaném zboží lze sklady rozdělit na oblasti „volného“ a „definovaného pohybu“. Každodenní provoz v těchto oblastech, i díky speciálnímu vybavení, pak vypadá velmi odlišně.

TRENDY V OBLASTI MANIPULAČNÍ TECHNIKY

Posledních několik let bylo náročných i pro mnoho podniků zabývajících se manipulací s materiálem, skladováním a logistikou. Poté, co přežily následky Covidu, se nyní zotavují a investují do obchodního růstu. Jaké jsou ale hlavní cíle této investice a jaké technologie nakoupit do budoucna? Cat® Lift Trucks nabízí pohled na to, jak se změní manipulace s materiálem.

JAK PŘEDCHÁZET BOLESTEM A ÚNAVĚ ŘIDIČŮ VYSOKOZDNIŽNÝCH VOZÍKŮ

Bolesti, stres a únava způsobené špatnými provozními postupy a návyky při používání vysokozdvižných vozíků jsou ve všech ohledech velmi špatné. Proč bychom je všichni měli brát vážně? Jak vznikají? A co můžeme udělat, abychom se jim vyhnuli?

VYCHYSTÁVÁNÍ: JAK MOHOU ZVEDACÍ VIDLICE ZVÝŠIT ÚČINNOST A ZLEPŠIT ERGONOMII

Někdy je třeba jen té nejmenší změny, aby se celá manipulace s materiálem výrazně změnila. Zvláště když se jedná o tak časově náročnou operaci, jako je vychystávání objednávek.

NÁPADY NA SNIŽOVÁNÍ ENERGETICKÝCH NÁKLADŮ PŘI SKLADOVÁNÍ A MANIPULACI S MATERIÁLEM

S rostoucími cenami paliv a elektřiny stále více roste motivace ke snižování spotřeby energie . V tomto článku Cat® Lift Trucks pro vás přináší inspiraci k úspoře peněz  a k přispění ke snižování emisí uhlíku a tím i ke zlepšení celkového klimatu.

ŠEST ERGONOMICKÝCH PRVKŮ, KTERÉ BYSTE MĚLI PŘI VÝBĚRU NOVÉHO VYSOKOZDVIŽNÉHO VOZÍKU HLEDAT

Díky ergonomickým prvkům může obsluha vysokozdvižného vozíku pracovat produktivněji, efektivněji a bezpečněji. To ve výsledku vede ke snížení nákladů a navýšení zisku. 

VYCHYSTÁVÁNÍ A LIDSKÉ TĚLO: JAK SNÍŽIT ZRANĚNÍ A SVALOVÉ NAPĚTÍ

Každý člověk je schopen snadno zvednout balíček o hmotnosti několika kilogramů. Ale co kdybyste ten stejný balíček museli v průběhu týdnů a měsíců brát stokrát denně, a možná i z těžko přístupných míst?

Li-ION vs. OLOVĚNÉ AKUMULÁTOROVÉ BATERIE - KTERÁ JE LEPŠÍ PRO VÁŠ PROVOZ?

Vysokozdvižný vozík s tradičním olověným akumulátorem je osvědčenou technologií. Avšak baterie Li-ION (lithium-iontové) jsou v současnosti stále více používaným řešením pro vysokozdvižné vozíky. Jaké výhody vám tato nová technologie nabízí?

BENEFITY ZAKÁZKOVÉHO ŘEŠENÍ MANIPULACE S MATERIÁLEM

Nákupní proces vysokozdvižného vozíku od prvotní analýzy až po výběr vhodného řešení může zabrat nějaký čas, avšak výsledek stojí za to - dostanete přesně ten správný vozík, který perfektně odpovídá požadavkům vašeho provozu.

6 TIPŮ NA BEZPEČNÉ POUŽÍVÁNÍ VYSOKOZDVIŽNÉHO VOZÍKU

I když je vysokozdvižný vozík vyvinut tak, aby byl co nejbezpečnější a ergonomický, může i tak být nebezpečným nástrojem, pokud není správně používán. Zde je několik základních pravidel.

VÝMĚNA BATERIE VYSOKOZDVIŽNÉHO VOZÍKU: PORADÍME VÁM, JAK SE TOMUTO KROKU ÚPLNĚ VYHNOUT

Nabíjení nebo výměna baterie ve vozíku je jedním z časově náročných procesů. Proto není divu, že Li-ION baterie se stávají stále více vyhledávaným řešením i v oblasti manipulační techniky.

PŘEMÝŠLÍTE O PŘECHODU NA ELEKTRICKÉ VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY? TADY JSOU DŮVODY, PROČ PŘEJÍT.

Čelní elektrické vysokozdvižné vozíky jsou již po mnoho let standardní volbou díky jejich tichému provozu, který je navíc bez emisí. Přečtěte si o výhodách, které elektrický pohon vzv přináší v praxi.

PONECHAT SI STARŠÍ VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY NEBO INVESTOVAT DO NOVÝCH. JAKÉ ŘEŠENÍ JE PRO VÁS TO NEJLEPŠÍ?

Pokud se vaše smlouva dlouhodobého pronájmu vysokozdvižných vozíků začíná blížit svému konci, je často obtížné rozhodnout, zda stávající manipulační techniku obměnit za novou, modernější, nebo prodloužit pronájem té stávající?