Vysokozdvižný vozík Cat® EP14-20 - OCENĚNÍ UNIKÁTNÍHO ŘEŠENÍ ZPŮSOBU OTÁČENÍ - vítěz RedDot Award 2019.
Vysokozdvižný vozík Cat® EP14-20 - OCENĚNÍ UNIKÁTNÍHO ŘEŠENÍ ZPŮSOBU OTÁČENÍ - vítěz RedDot Award 2019.

Díky ergonomickým prvkům může obsluha vysokozdvižného vozíku pracovat produktivněji, efektivněji a bezpečněji. To ve výsledku vede ke snížení nákladů a navýšení zisku. 

Z ekonomických studií vyplývá, že pokud jde o celkové náklady na vlastnictví vašeho vysokozdvižného vozíku po dobu jeho životnosti, řidič často může tvořit až 70% celkových nákladů. Existuje obrovská škála inteligentních funkcí, které mohou usnadnit každodenní práci při manipulaci s materiálem a tím ve výsledku i snížit celkové náklady.


Pokud se chcete dozvědět například o:

  • chytřejší a ergonomičtější alternativě k tradičnímu přepínači mrtvého muže u vychystávacích vozíků nebo
  • jak lze určitým způsobem snížit riziko zranění obsluhy či
  • proč je menší volant často lepší,

tak níže jsme vybrali několik ergonomických vychytávek, které vám představíme. ​​​​​​


NASTAVITELNÁ VÝŠKA VIDLICE U VYCHYSTÁVACÍCH VOZÍKŮ

Když obsluha vychystávacího vozíku potenciálně vyzvedává z regálů v průběhu směny denně stovky objednávkových položek, je důležité, aby byly jakékoli namáhavé pohyby omezeny na minimum. Když je vidlice vychystávacího vozíku výškově nastavitelná, může operátor pohodlně a v přirozené pozici umístit položky na vozík. Tím je zamezeno zbytečnému ohýbání, které může mít za následek svalové napětí či zranění a tím ve výsledku i nižší produktivitu díky únavě či prostojům.

Vyobrazený nízkozdvižný vychystávací vozík Cat® NO12N2F se zvedacími vidlicemi, které se mohou zvednout do výšky pasu obsluhy, a tím vytvářejí ergonomicky umístěnou plochu pro vychystávání objednávek, by mohl být dobrým řešením.


ZDVIHACÍ PLOŠINA ŘIDIČE PRO VYCHYSTÁVÁNÍ
ZE 2. ÚROVNĚ

V některých případech se může řidič potřebovat dostat na výšku 2. patra za účelem vyzvednutí zboží z regálu. Opět je důležité minimalizovat zbytečné tělesné napětí, které by mohlo vést ke svalovému zranění, či únavě. Pokud ve vašem skladu používáte tento způsob uspořádání zboží, zvedací plošina pro řidiče může být skvělá vychytávka, kterou můžete mít pro manipulaci s materiálem jako eso v rukávu.

Tu najdete u vyobrazeného nízkozdvižného vychystávacího vozíku CAT® řady NO12N2FP a umožní vám pohodlné vychystávání v mírně vyšších výškách.

Pokud potřebujete vyzvedávat zboží z ještě vyšší úrovně, dbejte na to, aby vybraný vozík měl plošinu s protiskluzovým povrchem a ochranným zábradlím - pro zvýšení bezpečnosti provozu.


pODLAHOVÉ SPÍNAČE - TRADIČNÍ DESIGN NEMUSÍ BÝT NEJLEPŠÍ

Typický „přepínač mrtvého muže“ nemusí být nejlepším řešením pro vychystávací vysokozdvižné vozíky. Přepínač často omezuje pohyb řidiče po kabině a navíc řidiči často nevědomky dávají více váhy na nohu, která tlačí na spínač, což může vést ke svalovému napětí.

Místo toho snímač, který pokrývá celou plochu podlahy kabiny, může jednoduše registrovat, zda řidič stojí ve vozíku. To umožňuje vyšší volnost pohybu řidiče, který se navíc může plně soustředit jen na svoji práci.

Toto jednoduše zajistí senzor přítomnosti řidiče DPS (Driver Presence Sensor), který byl nominován na IFOY Award 2017 v kategorii Specialita roku.


Minivolant vysokozdvižného vozíku UniCarriers snižuje riziko pohybových poranění

pŘEMÝŠLEJTE O VOLANTU

Volant je jedním z nejpoužívanějších a důležitých ovládacích prvků vysokozdvižného vozíku. Z ergonomického hlediska je minivolant a „plovoucí“ loketní opěrka ideálním řešením - jak dokumentuje vědecká studie pohybových poranění, která vznikají při řízení vysokozdvižných vozíků.

Způsob držení minivolantu a loketní opěrka blízko těla zmenšují úhel natočení krku řidiče při udržování přehledu o cestě ve směru jízdy. S tímto uspořádáním je levé rameno přesunuto zpět do opěradla, což umožňuje řidiči zmenšit úhel natočení krku. Vypadá to jako drobnost, ale když zvážíte, že se řidič se dívá ve směru jízdy 70% času, je tato funkce velkým přínosem.


DOBRÁ VIDITELNOST PŘES ZVEDACÍ ZAŘÍZENÍ.

Zvedací zařízení, která zajišťují dobrý průhled na náklad a zároveň nabízejí dobrou stabilitu, je obtížné navrhnout, ale přínosy pro skladový provoz jsou obrovské.

Poskytnutí toho nejlepšího možného přehledu řidiči kolem jejich vysokozdvižného vozíku je důležitý bezpečnostní faktor, ale též má vliv na efektivitu celého skladu. V neposlední řadě řidiči, kteří mají vždy bezproblémový výhled na vidlice, mohou dělat svou práci výrazně rychleji.


NASTAVENÍ OVLÁDACÍCH PRVKŮ A PROSTŘEDÍ KABINY JE DŮLEŽITÉ

Fyzická konstituce řidičů vysokozdvižných vozíků je velmi různorodá, takže čím více nastavitelných prvků vysokozdvižný vozík má, tím lépe. Funkce jako nastavení volantu, výšky podlahy, loketní opěrky a sedadla mohou výrazně vylepšit ergonomii vozíku s ohledem na to, kdo ho řídí.

V případě když nemůžete vysokozdvižný vozík plně přizpůsobit úpravou jeho hlavních ovládacích prvků, modulární konstrukcí vozíku lze vyřešit téměř jakýkoli požadavek.