Hlava oje emPower vysokozdvižného vozíku Cat ®
Hlava oje emPower vysokozdvižného vozíku Cat ®

Hlava oje skladového vysokozdvižného vozíku s ojí je velmi důležitým rozhraním mezi operátorem a strojem. Její konstrukce a provozní vlastnosti jsou klíčové pro produktivní a bezpečné ovládání řízení, jízdy a manipulace s nákladem.


Ergonomicky navržená hlava oje se snadněji a pohodlněji používá. To znamená méně únavy, stresu a vypětí – a nižší riziko nepřítomnosti v nemoci kvůli onemocněním z opakovaného namáhání. Umožňuje také přesněji řízený provoz, takže lze zvýšit pracovní rychlost a zároveň se vyhnout nákladům na nehody.

S ohledem na tyto priority investovaly výzkumné a vývojové týmy Cat® Lift Trucks obrovské úsilí do zdokonalování každého detailu. Výsledná patentovaná hlava oje emPower je nyní standardní součástí všech skladových vozíků Cat řízených ojí. To zahrnuje ruční nízkozdvižné a ruční vysokozdvižné vozíkyV závislosti na výběru modelu se dodává s výběrem ze tří typů řízení – jak je vysvětleno v samostatném článku.

Pojďme se blíže podívat na výhody oje emPower …

Rukojeť

Potahový materiál rukojeti je měkký, pocitově pohodlný a dobře se drží. Jeho celkový tvar a profil průřezu byl také optimalizován pro maximální pohodlí. Konstrukce poskytuje dostatek prostoru i pro ty největší ruce s nejtlustšími rukavicemi, aby se mohly volně pohybovat. Rozhodující je, že vzdálenost mezi rukou a tlačítky zvedání/spouštění byla vypočítána pro optimální snadné použití. Unikátní designový vzorec, který to umožňuje, byl patentován. Bez ohledu na polohu oje, včetně vertikální, jsou tyto ovládací prvky stále snadno dostupné.

Tlačítka pro zvedání a spouštění

Kolébková tlačítka pro zvedání a spouštění jsou umístěna na obou stranách hlavy oje, což umožňuje použití levou nebo pravou rukou. Detaily, jako je jejich úhel vzhledem k rukám operátora, byly pečlivě navrženy. Jejich uspořádání zohledňuje rozdílnou délku ukazováčku a prostředníčkuV kombinaci s patentovaným designem optimální vzdálenosti to znamená, že uživatelé potřebují k ovládání ovládacích prvků zvednout pouze tyto dva prsty.

Kolébková tlačítka jsou navíc větší a mají delší zdvih než běžné verzeTo minimalizuje pravděpodobnost nepřesného stisknutí tlačítka a poskytuje citlivější kontrolu rychlosti zvedání a spouštění – dokonce i v rukavicích.

Ovládání rychlosti jízdy a brzd

Směr, rychlost jízdy a brzdění jsou ovládány motýlkovými ovladačiLze je otáčet dopředu a dozadu s malým úsilím. Na každé straně hlavy oje je jeden z nich, takže je lze ovládat kteroukoli rukou. Opět jsou navrženy tak, aby dobře fungovaly pro všechny velikosti rukou a pro použití s ​​rukavicemi i bez nich.

Motýlkové ovladače mají sedm velkých úchopových ploch pro palce operátora. Díky výběru ze sedmi poloh může operátor vždy najít tu, která je pro něj nejpohodlnější, a vyhnout se namáhání palceRozsah otáčení v ovládacích prvcích je nastaven tak, aby se zabránilo přetažení palce, ale aby bylo možné přesné nastavení rychlosti.

Uvolněním ovladače nebo jeho otočením v opačném směru aktivujete brzdy a přenášíte energii do baterie prostřednictvím rekuperačního brzděníPřínos účinnosti je největší, pokud jsou používány Li-ion baterie, protože optimálně absorbují regenerovanou energii.

Tlačítko želvy a pohon vzpěry

Pohon oje je standardní nebo volitelný, v závislosti na modelu ručně vedeného vozíku bez plošiny nebo se skládací plošinouUmožňuje manévrování vysokozdvižného vozíku přes nejužší prostory se složenou plošinou (pokud je k dispozici) a svislou ojí. Stisknutí tlačítka želva umožňuje jízdu rychlostí omezenou na maximálně 3 km/h.

Když je oj svisle, konstrukce rukojeti stále umožňuje obsluze vytvořit dostatečný krouticí moment pro otáčeníU modelů s posilovačem řízení je manévrování ještě jednodušší.

Tlačítka klaksonu

K dispozici jsou dvě velká tlačítka klaksonuJsou snadno a rychle dosážitelná a ovládat je lze kteroukoli rukou, kdykoli je potřeba varování.

Bezpečnostní tlačítko na "břiše" oje

Tato funkce je určena pro situace, kdy obsluze hrozí nebezpečí zachycení svým couvacím vozíkemPo stisknutí nouzového bezpečnostního tlačítka na břiše se vozík okamžitě pohne o krátkou vzdálenost dopředu.

Uživatelsky přívětivé – a také odolné

Kromě výhod ergonomie, bezpečnosti a produktivity nabízí hlavice oje emPower vysokou odolnostTo zvyšuje její výhody v oblasti úspory nákladů a maximalizace zisku. Je navržena, aby odolávala jakémukoliv počasí i okolním podmínkám. Je chráněna podle standardu IP65. Je také konstrukčně vyztužená, aby odolala nárazům padajícího zboží. Ovládací prvky i displeje byly umístěny mimo hlavu oje, aby se minimalizovalo riziko poškození.

Pomozte svým operátorům i svému podnikání

Zjistěte, jak mohou skladové vozíky Cat® ovládané ojí zvýšit výkon vašich operátorů a podniku. Klikněte zde a prozkoumejte naši řadu vysokozdvižných vozíků.