Lithium-Ion nebo Li-ION baterie - budoucnost pohonu vysokozdvižných vozíků.
Lithium-Ion nebo Li-ION baterie - budoucnost pohonu vysokozdvižných vozíků.

Lithium-Ion nebo Li-ION baterie jsou v těchto dnech všude – ve vašem smartphonu, v přenosném počítači, možná i na vašem kole nebo v autě.

Ale pravděpodobně nejsou ve vysokozdvižného vozíku, který vaše společnost používá pro manipulaci s materiálem.


Elektrické vysokozdvižné vozíky obvykle používají jako zdroj energie tradiční olověné baterie. Tyto baterie jsou velmi těžké, což vytváří dobrou protiváhu  vašemu vysokozdvižnému vozíku, ale to je také jediná unikátní výhoda tohoto typu baterie.

Přeprava baterie vysokozdvižného vozíku

Každý, kdo pracuje s vysokozdvižné vozíky, bude vědět, že olověné baterie vyžadují pravidelnou údržbu a čištění, velké nároky při jejich umístění do vozíku a na celou nabíjecí místnost, která musí být vybavena tak, aby nebezpečné plyny uvolňované během nabíjení nezpůsobily nehodu.


Li-ION baterie mají svá drobná omezení, ale obrovské výhody proti tradičním bateriím, které čerpají ze zkušeností z minulosti.

Technologie má řadu dalších přínosů, které přispívají ke snížení finančních a časových nákladů, které kompenzují pořízení těchto baterií do  vysokozdvižných vozíků. To vám umožňuje investovat tento čas a peníze do něčeho mnohem cennějšího – každodenní práce s materiálem.

Klíčové vlastnosti Li-ION baterií:

  1. jsou prakticky bezúdržbové
  2. bez potřeby samostatné místnosti pro nabíjení
  3. nižší spotřeba elektrické energie při nabíjení ze sítě až o 30%
  4. příležitostné krátkobobé nabíjení
  5. vysoká rychlost nabíjení
  6. bez poklesu napětí mezi dobíjením
  7. investice do budoucna
  8. mnohem delší životnost - až 3 krát oproti běžným bateriím