Lithium-iontové baterie

Lithium-iontové

Lithium-iontové, nebo-li Li-ION baterie, jsou v těchto dnech všude – ve Vašem smartphonu, v přenosném počítači, možná i na Vašem kole nebo v autě. A možná i ve vašem vysokozdvižném vozíku, který vaše společnost používá pro manipulaci s materiálem.

Výhodou, která většinu zákazníků přesvědčí pro volbu Li-ION baterií, je možná časová úspora a efektivnější využití vozíku, který tak má méně prostojů v provozu.

PohonElektrickýPohon

Kontaktní osoba

JAN HANÁK
602 640 529
jan.hanak@brambles.cz

Technologie Li-ION má řadu dalších přínosů, které přispívají ke snížení finančních a časových nákladů, které kompenzují pořízení těchto baterií do vysokozdvižných vozíků. To Vám umožňuje investovat tento čas a peníze do něčeho mnohem cennějšího – každodenní práce s materiálem.

Ve srovnání s tradičními olověnými bateriemi jsou prakticky bezúdržbové a při nabíjení neprodukují plyny, což znamená, že není třeba nákladných ventilačních systémů v nabíjecích místnostech.

Na rozdíl od tradičních vysokozdvižných baterií lze Li-ION baterie doplňovat krátkým dobíjením v průběhu celého dne. Řidič může během přestávky nabíjet baterii po dobu 15 minut, a protože nedochází k uvolňování plynu, mohou být nabíječky umístěny kdekoli v prostoru provozu. Když je čas vrátit se do práce, řidič pouze odpojí baterii a odjede. Tyto krátké přestávky, dobře rozložené během celého dne, mohou udržovat baterii nabitou na odpovídající úrovni a umožňují Vám pracovat s jednou baterií ve více směnách.

 

Klíčové vlastnosti Li-ION baterií:

  1. jsou prakticky bezúdržbové
  2. bez potřeby samostatné místnosti pro nabíjení
  3. nižší spotřeba elektrické energie při nabíjení ze sítě až o 30%
  4. příležitostné krátkodobé nabíjení
  5. vysoká rychlost nabíjení
  6. bez poklesu napětí mezi dobíjením
  7. investice do budoucna přinášející nakonec levnější řešení
  8. mnohem delší životnost - až třikrát oproti běžným bateriím

 

Naše společnost je výhradním dodavatelem výrobců bateriových článků TAB a Midac.

 

Představení společnosti TAB

TAB byla založena v roce 1965 jako dceřiná společnost Rudnik Mežica Holding (Lead Mine Mežica Holding) v regionu, kde jsou různé hlavní činnosti starší 350 let.
Prvních 15 let byla TAB licenčním partnerem švédského Tudoru. TAB dnes vyrábí širokou škálu olověných kyselin, baterií VRLA AGM a VRLA Gel ve třech moderních továrnách s přibližně 1 300 zaměstnanci na třech různých místech:

- na prvním místě ve slovinském Žerjavsku je recyklační závod vyrábějící cca. 35 000 t měkkého olova a slitin ročně ze 60.000 t šrotu a továrna na průmyslové baterie s roční kapacitou 1,8 milionu kusů trakčních a stacionárních článků značených TAB,
- druhé místo je ve městě Črna na Koroškem ve Slovinsku, kde je továrna na startovací baterie značek TAB, Topla, Vesna a VolThor s roční kapacitou 3,5 milionu kusů,
- třetí továrna se nachází v Makedonii v Probishtipu s roční kapacitou 1,2 milionu kusů startovacích baterií značky Vesna, průmyslových baterií s roční kapacitou 0,4 milionu kusů trakčních článků se značkou TAB a recyklačním zařízením vyrábějícím cca. 10.000 t měkkého olova a slitin ročně z 18.000 t šrotu.

TAB vyrábí také různé vojenské baterie a její vysoce kvalitní baterie jsou známé po celém světě, zejména v Evropě, Asii a Americe.

-


Na rozdíl od tradičních vysokozdvižných baterií lze Li-ION baterie doplňovat krátkým dobíjením v průběhu celého dne

Ve srovnání s tradičními olověnými bateriemi jsou prakticky bezúdržbové a při nabíjení neprodukují plyny

Technologie Li-ION má řadu dalších přínosů, které přispívají ke snížení finančních a časových nákladů

Kontaktuje nás

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.