Jak můžete minimalizovat náklady spojené s prostojem vysokozdvižného vozíku? Společnost Cat ® Lift Trucks přináší odpověď se Strategií Společných Komponent (SSK).


Princip je jednoduchý. Modulární konstrukční koncepce umožňuje vysokou úroveň sdílení součástí mezi jednotlivými modelovými řadami. Znamená to, že počet různých náhradních dílů, které potřebujete k udržení vozového parku v provozu, je mnohem menší. To je důvod, proč servisní vozy Cat® vezou dostatek zásob na opravu téměř čehokoli. Když váš vysokozdvižný vozík vyžaduje servis, je mnohem vyšší šance, že jej opravíme během jediné návštěvy.

To vám dává velkou výhodu oproti konkurentům, jejichž poskytovatelé služeb mají nižší SSK. Pokaždé, když se první oprava ukáže jako nemožná, musí si chybějící části vyžádat a provést druhou návštěvu. Obvykle tím přibude minimálně jeden den odstávky vysokozdvižného vozíku navíc. Produktivita tím klesá nebo je nutno utrácet peníze navíc za záložní vozíky.

Díky naší společné strategii komponent a vysoké SSK můžeme:

  • snížit průměrnou dobu opravy
  • snížit prostoje vašich vysokozdvižných vozíků
  • maximalizovat využití vašeho vozového parku, dobu provozuschopnosti a celkový výkon

Ušetřete také na dílech vysokozdvižných vozíků, práci, palivu a uhlíku

Pro každého, kdo udržuje zásoby dílů pro vysokozdvižné vozíky, je naše společná strategie komponent dobrou zprávou. Výrazně snižuje investice potřebné k udržení dostatečného množství zásob pro zajištění vysoké úrovně služeb a provozuschopnosti.

Díky menšímu počtu jízd servisních dodávek naši prodejci také šetří náklady na práci a palivo. To jim umožňuje poskytovat služby vaší firmě ještě výhodněji.

Společné komponenty poskytují další výhodu ve formě vyšší míry odbornosti. Technici vysokozdvižných vozíků je dobře znají a mohou je velmi rychle a snadno vyměnit. Zároveň známý vzhled a chování běžných ovládacích prvků a systémů pomáhá vašim operátorům používat vozíky produktivně a bezpečně. Můžete očekávat lepší pracovní tempo s menšími škodami a prostoji souvisejícími s nehodami.

V neposlední řadě naše společná strategie komponent snižuje vaši uhlíkovou stopu. Myslete na veškeré palivo a emise ušetřené snížením počtu jízd servisních dodávek a dodávek dílů. Jedná se o vysoce opakující se činnosti, při kterých se v průběhu dnů, týdnů, měsíců a let ohromně hromadí úspory.

Sdílení dílů mezi jednotlivými řadami vysokozdvižných vozíků Cat®

Neustálý vývoj naší společné strategie komponentů je zvláště důležitý pro všechny řady vysokozdvižných vozíků Cat®. Avšak s takovou rozmanitostí vysokozdvižných vozíků, které plní tolik různých úkolů, je dosažení shodnosti dílů velkou výzvou. Naše nejnovější retraky a vysokozdvižné vychystávací vozíky nabízejí bezprecedentní úroveň sdílení komponent. Totéž platí pro celé naše portfolio ručních nízkozdvižných vozíků a ručních vysokozdvižných vozíků.

Například nejdůležitější součásti našich ručně vedených nízkozdvižných vozíků s plošinou ručně vedených nízkozdvižných dvoupaletových vozíků a ručně vedených nízkozdvižných vozíků s plošinou, rameny a přízdvihem jsou sdílené. To zahrnuje části karoserie a podvozek. Vozíky se stožáry sdílejí své stožárové systémy s našimi ručně vedenými zakladači i zakladači s vnitřním stáním pro obsluhu. Jednou velmi zřejmou sdílenou položkou je hlavice oje emPower . Nyní se nachází na všech ručně vedených a plošinových vysokozdvižných vozících, s přízdvihem i dvěmi paletami.

Další úspora času vysokozdvižného vozíku

V případech, kdy nemáme potřebnou součást v našem servisním voze, můžeme ji získat a to velmi rychle. Sklady našich prodejců jsou vždy dobře zásobené. Naše zásobování náhradními díly Cat® se svou rychlou dostupností řadí ke špičce na současném trhu.

Pamatujte také, že vysokozdvižné vozíky Cat® jsou známé svou kvalitou, životností a spolehlivostí. S těmito vlastnostmi je potřeba výměny opotřebovaných nebo poškozených dílů méně častá. Naše vozíky jsou také navrženy pro rychlý, snadný a ergonomický přístup techniků. To urychluje jak běžnou údržbu, tak opravy.

 

Pokud vás toto téma zaujalo a máte k němu další otázky, kontaktujte nás pomocí formuláře níže. Naši specialisté se vám budou rádi věnovat.