Elektrické vysokozdvižné vozíky Cat® je dnes bez problémů možno využít i ve venkovních prostorách.
Elektrické vysokozdvižné vozíky Cat® je dnes bez problémů možno využít i ve venkovních prostorách.

Čelní elektrické vysokozdvižné vozíky jsou již po mnoho let standardní volbou díky jejich tichému provozu, který je navíc bez emisí. Přečtěte si o výhodách, které elektrický pohon vzv přináší v praxi.

Přesto řada společností, která používá čelní vysokozdvižné vozíky pro nakládku a vykládku na venkovních nekrytých plochách, stále volí dieselové nebo LPG vozíky. Důvodem je možnost rychlého doplnění paliva a též jejich schopnost odolávat venkovním vlivům počasí.

Na základě požadavků trhu a zlepšujících se technologií je nyní možnost jednoduše elektrifikovat celou vaši flotilu čelních vysokozdvižných vozíků. To platí i pro vozíky pracující ve venkovních prostorách. A dokonce to může s sebou přinést i řadu dalších výhod.


V časech, kdy ceny pohonných hmot nejsou nejnižší a dá se předpokládat jejich nárůst, můžete přechodem na elektrický pohon ušetřit náklady na provoz vozíků, i když započítáme počáteční náklady na pořízení systému nabíjení a výměny baterií. Provozy, které se rozhodly přejít na elektrické vysokozdvižné vozíky, realizovaly návratnost počátečních investic již během standardní pětileté smlouvy, jen díky úsporám na PHM.

Baterie a moderní systémy, které řeší rychlou výměnu baterií, pokročily na úroveň, která zajišťuje bezproblémové zvládání vícesměnného provozu.

Používání elektrických vysokozdvižných vozíků též zvyšuje ekologickou image firmy, na což se v současnosti úzce zaměřuje řada společností. Odstraněním fosilních paliv z provozu a jejich nahrazení elektřinou, která se stále více vyrábí z obnovitelných zdrojů, lze celkové množství emisí uhlíku generovaných vaší společností významně snížit.

Elektrické vysokozdvižné vozíky jsou také mnohem méně hlučné při řízení a zvedání, což může být přínosem pro společnosti, které se nacházejí v zastavěnějších oblastech. Tišší provoz také vede ke zlepšení pracovního prostředí řidiče a díky nižší hladině hluku též ke zvýšení bezpečnosti provozu vlivem snadnější komunikace mezi řidiči a dalším personálem.

Máte-li zájem o elektrifikaci vaší flotily vysokozdvižných vozíků, kontaktujte nás prostřednictvím kontaktu nebo formuláře níže. Rádi vám poradíme s výběrem vaší flotily manipulační techniky.