Nabíjení Li-ION baterie u nízkozdvižného vozíku je stejně snadné jako připojení nabíjecího kabelu.
Nabíjení Li-ION baterie u nízkozdvižného vozíku je stejně snadné jako připojení nabíjecího kabelu.

Nabíjení nebo výměna baterie ve vozíku je jedním z časově náročných procesů. Proto není divu, že Li-ION baterie se stávají stále více vyhledávaným řešením i v oblasti manipulační techniky.

Pokud potřebujete nabít baterii ve vozíku, máte několik možností. Buď je vozík na čas vyřazen z běžného provozu, aby se baterie mohla nabít, nebo se vybitá baterie může vyměnit za nabitou. Ve druhém případě se vybitá baterie musí vyjmout z vozíku a v prostoru určeném pro nabíjení baterií je připojena k nabíječce, kde se nabíjí. Zároveň se do vozíku vloží již nabitá baterie.

Manipulace s bateriemi je vzhledem k jejich vysoké hmotnosti obtížná. K výměně baterií je zapotřebí speciální vybavení, jako je rollbox na baterie, umožňující snadnější vyjmutí baterie z vozíku a také její vložení zpět. Další možností je speciálně upravený paletový vozík s přídavným zařízením určeným pro manipulaci s bateriemi. 

Přeprava baterie vysokozdvižného vozíku na speciálním nosiči

Aby olověné akumulátory fungovaly efektivně a bezpečně, vyžadují pravidelné doplňování tekutin, čištění a údržbu. Nezbytností jsou také ventilační systémy v místnostech určených pro nabíjení vozíků, zamezující hromadění výbušného vodíkového plynu vznikajícího během nabíjení.

Po zvážení všech těchto faktorů není náhodou, že se Li-ION baterie stávají populárním energetickým řešením v oblasti manipulační techniky. Stejný typ technologie baterií napájí váš telefon, počítač a možná i vaše auto nebo kolo - a lze jej také použít jak zdroj ve vysokozdvižných vozících. Ve srovnání s tradičními olověnými bateriemi jsou prakticky bezúdržbové a při nabíjení neprodukují plyny, což znamená, že není třeba nákladných ventilačních systémů v nabíjecích místnostech.Nabíjení Li-ION baterie u nízkozdvižného vozíku je stejně snadné jako připojení nabíjecího kabelu - není nutné vyjímat baterii.

VNabíjecí cyklus Li-ION baterie u nízkozdvižného vozíku.ýhodou, která většinu zákazníků přesvědčí pro volbu Li-ION baterií, je možná časová úspora a efektivnější využítí vozíku, který tak má méně prostojů v provozu.

Na rozdíl od tradičních vysokozdvižných baterií lze Li-ION baterie doplňovat krátkým dobíjením v průběhu celého dne. Řidič může během přestávky nabíjet baterii po dobu 15 minut, a protože nedochází k uvolňování plynu, mohou být nabíječky umístěny kdekoli v prostoru provozu. Když je čas vrátit se do práce, řidič pouze odpojí baterii a odjede. Tyto krátké přestávky, dobře rozložené během celého dne, mohou udržovat baterii nabitou na odpovídající úrovni a umožňují vám pracovat s jednou baterií ve více směnách.

Tento provozní profil ukazuje, jak krátká doba nabíjení během celého dne umožní jedné baterii vydržet tři směny bez přerušení.
 

Nízká časová náročnost nabíjení a vzhledem k ní tedy krátké doby prostojů řidiče zvyšují produktivitu práce.

Příležitostné nabíjení nemusí být nutné u všech druhů manipulace s materiálem, ale při správném používání může práci zefektivnit a učinit ji produktivnější a mnohem bezpečnější.

Pokud vás toto téma zaujalo, kontaktujte nás pomocí formuláře či kontaktní osoby níže. Rádi vám poskytneme více informací.